Tsena na lodkata na fiskalniya kasov aparat

На 1 януари 2015 г. бяха дадени и други разпоредби, които като цяло разшириха обхвата на лицата, водещи икономическа кампания, което ще зависи от задължителната регистрация в фискалния касов апарат на бинго hs e. Поради тази причина много хора ще трябва да си купят касов апарат. За съжаление има един млад разход. Тъй като касови продавачи са наясно, че независимо от стойността, ще има купувачи, в действителност те няма да по-ниски цени. Следователно това може да означава големи разходи за инвеститор, който закупува касов апарат. Знаете ли обаче, че предприемачите, които го купуват за първи път, могат да споделят разходите за закупуване на касов апарат за пробив?

Според чл. 111, пар. 4 лица, които съставят регистрирания трафик и дължимите суми по данъка върху фискалната сума, могат да удържат от данъка разходите, направени за закупуване на всички касови апарати в размер на 90% от цената му, но не повече от 700 злоти.Какво да направите, за да получите възстановяване на покупната цена на касата? Данъкоплатецът в съвременен дълг трябва да върне писмено уведомление, в което ще информира за стойността на закупените касови апарати. Те се представят на ръководителя на компетентната данъчна служба. Трябва да се направи, преди да е необходимо да се регистрира продавания продукт на касата, тъй като това е резултат. Не забравяйте, че ако надхвърлим този период, няма да получим възстановяване, заслужава да се следи навреме. Нека да разгледаме още при последното мнение, че ако имаме само един касов апарат, не е необходимо да го докладваме на конкретна форма - достатъчно е да попълните касовия апарат на формуляра относно уведомлението. Тогава вероятно е очевидно, но си струва да припомним, че основата за възстановяването за покупка на финансова институция ще бъде разписка (или друго доказателство за покупка. Нека го оставим.Как посочва въпросът за възстановяването на разходите за фискални касови услуги в успеха на данъкоплатците по ДДС? Не забравяйте, че данъкоплатците по ДДС имат възможност да уредят покупката на касов апарат само в договор за ДДС за периода, в който са започнали записаните продажби в касовия апарат. Когато данъкоплатецът по ДДС се покрива ежемесечно, той може да разчита на 25% (но не повече от 175 злоти на данъка, който се заплаща по сметката, ако има излишък от платен данък. В същата ситуация данъкоплатецът по ДДС, който се припокрива в тримесечен план, може да създаде до 50% от сумата, която ще се търгува, но не повече от 350 PLN.